بلاگ آموزشی

مرکز خرید انواع دستکش ایمنی با کیفیت

دستکش ایمنی

دستکش ایمنی

بیش از %۴۱ حوادث ناشی از کار مربوط به آسیب های وارد شده به دست و انگشتان در بدن می باشد. دست افراد مشغول به کار را خطرات متعددی از جمله لبه های تیز وبرنده ؛ضربات مکانیکی , مواد شیمیایی ,حرارت , الکتریسته , ارتعاش و پرتوهای رادیواکتیو در محل های کاری تهدید می کند. که جهت پیشگیری از این آسیبها آشنایی با الزامات عمومی استفاده از این تجهیزات حفاظتی وانواع دستکش ایمنی امری ضروری است.

دستکش ایمنی

دستکش ایمنی و الزامات عمومی آن

دستکش ایمنی از نظر محدودهای از دستان به سه دسته تقسیم می شوند. (ساق کوتاه ) تاروی مچ (ساق متوسط) تا روی ساعد (ساق بلند) تا روی آرنج و نیز بسته به میزان قابلیت تحرک موردنیاز انگشتان به پنج انگشتی ,دو انگشتی و تک انگشتی دسته بندی می شود. در برخی از انواع دستکش ایمنی به ویژه دستکش های حفاظتی دربرابرحرارت و برخی مواد شیمیایی ,از آسترهای کتانی در جدار داخلی دستکش ایمنی استفاده می شود.

امروزه انواع مختلفی از دستکش ایمنی برای حفظ و نگهداری در برابر طیف گسترده ای از خطرات در دسترس عام هستند. وجود خطر و آسیب های ناشی در هنگام انجام عملیات، در انتخاب دستکش ها موثر می باشد. گستردگی و تنوع آسیب های شغلی دست، انتخاب مناسب دستکش ایمنی را مشکل می سازد. ضوری است که کارکنان از دستکش ایمنی مخصوص طراحی شده برای آسیب هایی که در محل کارشان اتفاق می افتد و وظایفی که بر عهده دارند، استفاده نمایند، زیرا که برای یک عملیات خاص طراحی شده اند، ممکن است در برابر بقیه عملیات، محفاظت لازم را ایجاد ننمایند.

دستکش ایمنی

انتخاب یک دستکش مناسب

اهمیت انتخاب مناسب ترین دستکش ایمنی بالاتر از انتخاب سایز مناسب است و باید دستکشی را انتخاب کنید که ایمنی بیشتری را برایتان به وجود آورد. دستکش در صنایع مختلف باید بر اساس مواد یا ابزاری که قرار است با آن ها در تماس باشد و خطر هایی که این ابزار و مواد می توانند به وجود آورند انتخاب شود. البته دستکش ایمنی باید متناسب عملیات مورد نظر شما باشد و سرعت عمل را کاهش ندهد. دستکش ایده آلی که از شما در برابر مواد شیمیایی و ابزارآلات مختلف و همچنین حرارت بالا محافظت کند، نیز بسیار راحت و انعطاف پذیر باشد، به طور قطع وجود ندارد.دستکش ها تنها می توانند شدت آسیب را تا حد مناسبی کاهش دهند. اینگونه نیست که شما گمان کنید با داشتن دستکش محافظ می توانید با خیال راحت با ابزار، دستگاه ها و مواد شیمیایی ارتباط برقرار کنید و آسیبی نبینید.

دستکش ایمنی

استفاده دستکش ایمنی در کار

دستکش های ایمنی به عنوان یکی از با اهمیت ترین موارد در تجهیزات ایمنی به شمار می‌رود. طبق آمار بیش از ۶۰ درصد از حوادث ناشی از کار، مربوط به استفاده نکردن از دستکش ایمنی است. برای فعالیت‌های مختلف دستکش‌های ایمنی متفاوتی تولید و استفاده می‌شود. خطراتی که در طول کار افراد را تهدید می‌کنند می‌تواند برق گرفتگی، تماس با مواد شیمیایی، سوختگی، سوراخ شدن و تماس با دمای بسیار بالا را شامل شود.همانطور که می‌دانید گستردگی مشاغل مختلف نیاز به انتخاب مناسب دستکش ایمنی را افزایش می‌دهد. امروزه به نسبت گذشته طیف گوناگون و کارآمدی از انواع دستکش‌های ایمنی از فرد در مقابل خطرات فراوانی که در محیط کار وجود دارند محافظت می‌نماید.

دستکش ایمنی

انواع دستکش های ایمنی

دستکش های ایمنی انواع مخفاوتی دارند. چند نمونه از دستکش های ایمنی:

 • دستکش لاتکس

 • دستکش نیتریل

 • دستکش نئوپرن

 • دستکش PVC

 • دستکش ویتون

 • دستکش جوشکاری

 • دستکش ضد برش

ویژگی‌های‌ یک دستکش ایمنی مناسب

با دقت به اهمیت استفاده دستکش ایمنی در حفاظت از دست‌ها، می‌توان گفت انتخاب و خرید این نوع دستکش بسیار مهم است. ضروری است به هنگام خرید دستکش ایمنی مواردی در نظر گرفته شود که در ادامه به مهم‌ترین آن‌ها خواهیم پرداخت.

 • نباید مان در کار کردن فرد مانعی باشد
 • در برابر جریان برق عایق باشد
 •  مقاوم در برابر ضربات باشد
 • از دوام بالایی در برابر مواد شیمیایی برخوردار باشد
 • نباید ایجاد حساسیت کند
 • مانع از عرق کردن دست‌ها شود
 • نسبت به دماهای بسیار بالا و یا بسیار پایین مقاوم باشد
 • ارتعاشات ناشی از کار با لوازم مکانیکی را به حداقل ممکن برساند

دستکش ایمنی

خرید دستکش های ایمنی گروه  امین دوخت

خرید انواع دستکش های ایمنی را در گروه تولیدی لباس کارامین دوخت تجربه کنید. این گروه با بهره گیری از کارشناسان مجرب سعی دارد بهترین مشاوره در سفارش انواع دستکش ها را به شما بدهد. گروه  امین دوخت می تواند در خرید لباس کار ایمنی موردنظر شما مشتریان عزیز همراهی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.